Хочу нагору

Направлення

Туреччина

Уперше за кордон: поради від блогера

Туреччина – ідеальна країна для мандрівників-початківців,

з дешевими авіаперельотами, гарною природою та особливим місцевим колоритом. Як грамотно організувати поїздку, щоб зібрати масу вражень?

Розповідає Борис ЛИСАК, мандрівник, засновник тревел-співтовариства New Way.

Вибір маршруту

Розпочинати знайомство з країною потрібно із найбільш хітових місць, а потім іти вглиб. Коли я наніс на карту всі найцікавіші локації, то зрозумів, що вони вибудовуються в ідеальне коло, яке замикається в Анкарі, куди літають прямі регулярні рейси в Київ за якихось 100 євро в обидва боки! У підсумку маршрут мав такий вигляд: Анкара – солончак Туз – Каппадокія – Анталія – Олюденіз – озеро Салдо – Памуккале – Стамбул – Анкара. Якщо ви летите в Туреччину вперше або до цього віддавали перевагу тільки пляжному відпочинку, тоді цей маршрут для вас ідеальний. Тут і кратерні озера, що нагадують Мальдіви, і випалена вулканами земля Каппадокії  з її марсіанськими ландшафтами, і прекрасні каньйони, і Вірменське нагір’я, яке можна порівняти з альпійськими хребтами, і найдавніші на планеті поселення. Додайте сюди практично ідеальні дороги й дешеві перельоти всередині країни, і ви одержите ідеальну комбінацію для незабутньої подорожі.

Спосіб пересування

Пізнавати цю колоритну країну найкраще на орендованому авто. Основні плюси такого формату в тому, що буквально за один візит у Туреччину можна побачити багато гарних місць. Може бути таке, що в обід ви фотографуєтеся на фантастичному солончаку, а після проводжаєте найкрасивіший захід сонця у Каппадокії, або вранці  літаєте на повітряній кулі над вулканами, а увечері вже плескаєтеся в теплому морі. Від такого виру подій складається враження, що за тиждень проживаєте цілий місяць! Єдина трудність, з якою можуть зіштовхнутися новачки в подібних турах, – це тайминг. Якщо у вас куплений зворотний квиток, то краще все розпланувати заздалегідь і дотримуватися графіка. В іншому випадку ви ризикуєте не встигнути поїздити країною. Також раджу заздалегідь забронювати житло, щоб не витрачати час на пошуки нічлігу за місцем перебування.

Запасний варіант

Якщо організувати подорож самостійно видасться вам нездійсненним завданням, тоді можна довіритися професіоналам, які складуть авторський тур згідно з вашими побажаннями. Плюс таких турів у тім, що зазвичай вони групові, і ви можете знайти собі нових друзів. З досвіду знаю, що дуже важко підмовити друзів на якусь поїздку – доводиться їхати одному або відкладати подорож на потім. А у разі авторського туру у вас уже буде група однодумців. До того ж більшість таких поїздок налаштовані на вузьку аудиторію (молодіжні, для підприємців, для дівчат тощо). Найпевніше, ви підберете близьку за духом компанію.